خانه / فرهنگ و هنر / استودیوی ایرانی مشارکت کره‌ای‌ها را جلب کرد

استودیوی ایرانی مشارکت کره‌ای‌ها را جلب کرد

در آخرین برنامه انجمن دوستی ایران و کره جنوبی که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کره برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری بین استودیو گنبدکبود از ایران و استودیو کالچر کره‌ای به امضا رسید. 

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استودیو گنبدکبود، مذاکره و رایزنی با چند استودیوی مطرح کره‌ای برای شروع فعالیت‌های مشترک در حوزه انیمیشن از جمله برنامه‌های انجمن دوستی ایران و کره بود و استودیو گنبدکبود موفق شد نظر چند استودیوی کره‌ای را برای همکاری جلب کنند و نیز با استودیوی H. culture در این زمینه تفاهم نامه‌ای امضا کرد. 

بر اساس این تفاهم‌نامه، تولید مشترک و پخش بین‌المللی آثار این استودیوی ایرانی مورد توافق طرفین قرار گرفت. 

 همچنین شرکت‌ اچ کالچر H. culture کره جنوبی، از معرفی آثار استودیو گنبدکبود به کارتون نت‌ورک آسیاپاسفیک برای عرضه بین‌المللی آن خبر داد. 
در برنامه انجمن دوستی ایران و کره جنوبی که با حضور محمدسین سجادی نیری، دبیر توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری، معاون وزبر فرهنگ کره جنوبی

و بهنود نکویی یکی از مدیران و موسسان استودیو گنبدکبود در شهر سئول برگزار شد، تولید مشترک و پخش بین‌المللی آثار انیمیشنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

استودیو گنبدکبود، انیمیشن‌های متعددی تولید کرده که از متاخرترین آنها می‌توان به انیمینش کوتاه استریپی و سریالی «روبی و جوجه‌ها» اشاره کرد. 

استریپی به کارگردانی بابک و بهنود نکویی سال 2016 میلادی در قالب هفدهمین برنامه «نمایش نمایش‌ها»  The Animation Show of Shows در سینماهای آمریکا از جمله سینما «آرک لایت» هالیوود و Gateway film center و دیگر سینماهای آمریکا و چند کشور اروپایی و مصر نیز به نمایش درآمده است. همچنین این انیمیشن توانست به لیست بلند اسکار 2016 راه ‍پیدا کند. 

سریال «روبی و جوجه‌ها» که چند قسمت از آن در تلویزیون به نمایش درآمده به سفارش مرکز ‍پویانمایی صبا در استودیو گنبدکبود تولید می‌شود و توانست در دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران جایزه بهترین اثر تلویزیونی را در دو بخشی ملی و بین‌المللی از آن خود کند.

همچنین ببینید

برگزاری جشنواره‌های متعدد اتفاق بزرگی را رقم نمی‌زند

علی معلم تهیه کننده و منتقد سینما در خصوص نیاز به اضافه شدن جشنواره به عناوین مختلف در طول این سال ها گفت: تصور نمی کنم ما اصلا به نیاز کار داشته باشیم . در واقع برای از بین بردن بخشی از بودجه است و یا اینکه شاید تصور کردند با برگزاری جشنواره اتفاق فرهنگی عظیمی رخ می دهد در صورتی که عملا اغلب کارهایی که می کنیم نتیجه خاصی ندارد مگر اینکه با هدف باشند و این هدف ادامه دار باشد چون در غیر اینصورت به درد نمی خورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *