خانه / ورزش / اسنوبرد سواری ( snowboarding ) ; معرفی و تاریخچه

اسنوبرد سواری ( snowboarding ) ; معرفی و تاریخچه

اسنوبرد سواری

اسنوبرد سواری ( snowboarding یا برف پالیزه ) ورزشی هیجان انگیز و خطرناک است این ورزش زمستانی در سطوح شیب‌دار پوشیده از برف انجام میشود.

موارد لازم برای این ورزش علاوه بر جرأت و مهارت عبارتند از اسنوبرد (تخته) ، لباس و پوشش مخصوص.

 

تاریخچه اسنوبرد سواری:

این ورزش الهام گرفته از ورزش‌های اسکیت بوردینگ، موج‌سواری و اسکی است و در دهه ۱۹۶۰ میلادی در ایالات متحده آمریکا توسعه یافته و در سال ۱۹۹۸ به بازی‌های المپیک زمستانی اضافه شده است.

snowboard

لوازم اسنوبرد سواری:

اسنوبرد

 به تخته‌ای می‌گویند که به عنوان یک اسکی پهن به کار می‌رود. اسنوبردهای حرفه‌ای معمولاً همراه با وسایل جانبی شامل اتصال‌ها و بوت‌های مخصوص استفاده می‌شوند.

اسنوبرد همچنین برای نامیدن ورزش و تفریح استفاده از این تخته‌ها برای سر خوردن بر روی برف نیز به کار می‌رود. این رشته ورزشی هم اکنون در چهار ماده مختلف در بازی‌های المپیک زمستانی دنبال می‌شود.

 

 

سخن پایانی:

وقتی‌ با خودتان فکر می‌کنید، اسنوبردینگ را یک ورزش ساده می بینید، میپری روی یک تکه چوب و خودت رو روی برف سر میدهی. ولی‌ در واقع همه ی ما می‌دانیم که اسنوبردینگ خیلی‌ بیشتر از این چیز‌ها است. اسنوبردینگ یک راه برا‌ی زدن به دل کوه و سپری کردن اوقاتی خوش با دوستان است.

در واقع اسنوبرد سوار ها جزو آن دسته آدم‌ها‌ی خاکی، مثبت گرا و شوخ طبع هستند. پیش خود فکر می‌کنیم حتما خیلی‌ چیز‌ها میتوانیم از آنها درباره‌ی اسنوبرد سواری یاد بگیریم.

منبع: احتصاصی آسمونی

منبع: احتصاصی آسمونی

همچنین ببینید

گزارش تمرین تیم ملی ; سید جلال و پورعلی گنجی اختصاصی تمرین کردند

دو بازیکن تیم ملی در تمرین امروز اختصاصی تمرین کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *