خانه / سلامت / اهدای خون در ۶ ماهه امسال 2 درصد رشد داشته است

اهدای خون در ۶ ماهه امسال 2 درصد رشد داشته است

به گزارش آسمونی:

بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون کشور گفت: در 6 ماهه اول سال تعداد اهداکنندگان بار اولی به 222 هزار و 87 نفر رسیده است.
 
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور اظهار داشت: امسال توزیع فرآورده های خونی 2.5 درصد نسبت به سال 94 افزایش داشته است.
 
وی با اشاره به توزیع خون در کشور اظهار کرد: در نیمه اول سال، یک میلیون و 894 هزار و 137 واحد انتفال خون و فرآورده‌هایی مانند گلبول های قرمز فشرده، پلاسمای تازه منجمد و پلاکت برای توزیع به مراکز درمانی و بیمارستان ها منتقل شدند. 
 
حاجی بیگی با اعلام رشد 2 درصدی اهدای خون ابراز داشت: یک میلیون و 334 هزار و 281 نفر در 6ماهه اول سال برای اهدا به سازمان انتقال خون مراجعه کرده اند که از این تعداد یک میلیون و 81 هزار و 432 واحد خون اهدا شده است.
 
وی به افزایش اهدای خون در شهریور امسال اشاره کرد و گفت: مردم شهرهای تهران، خراسان جنوبی و سمنان در شهریور امسال 165 هزار و 524 واحد خون اهدا کرده اند که نسبت به شهریور سال 94 بیشترین میزان رشد را داشته است.
 
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور اذعان داشت: امسال نسبت به سال قبل شاهد حضور حداکثری بانوان در اهدای خون سالم بودیم که بانوان استان های البرز، گیلان و قم دراین عمل خیرخواهانه شرکت کردند.
 
وی با اشاره به حضور حداکثری بانوان لرستان دراین عمل خیر اظهار داشت: در نیمه نخست سال بیشترین میزان شاخص اهدای خون توسط بانوان استان لرستان با رشد 8.9 درصد، استان مرکزی 7.7 درصد و خراسان جنوبی با 7 درصد انجام شده است که اهدای خون بانوان کشور در نیمه اول سال 4.3 درصد بوده است.
 
حاجی بیگی به افزایش اهدای خون در بعضی شهر ها اشاره کرد و افزود: استان های سمنان، البرز، قم و تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشترین میزان رشد اهدای خون را داشته اند.
 
وی افزود: شاخص اهدای خون مستمر در استان های کردستان، سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی نیز نسبت به سال قبل رشد بسزایی داشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

اولین فرد مبتلا به ایدز درمان شد

با درمان بیماری ایدز یک مرد انگلیسی، اولین فرد مبتلا به این بیماری با استفاده از روش‌های درمانی جدید بهبود یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *