خانه / ورزش / شکایت رسمی پرسپولیس به ای اف سی ارسال شد

شکایت رسمی پرسپولیس به ای اف سی ارسال شد

باشگاه پرسپولیس به طور رسمی شکایت خود را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرد.

به گزارش آسمونی، باشگاه پرسپولیس بعد از بازی رفت با الاهلی عربستان در لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد به دلیل متضرر شدن این تیم از اشتباهات داوری، شکواییه ای را به AFC ارسال خواهد کرد. قرار بود این شکوائیه اوایل هفته برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شود اما باشگاه پرسپولیس برای آنکه شواهد مستدل و محکمی را به همراه این نامه ارسال کند، سعی کرد شواهد و دلایل کافی را برای ادعای خود جمع آوری کرده و سپس این نامه را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کند.

باشگاه پرسپولیس در شکوائیه خود اعلام کرده که در مراحل گروهی، یک هشتم و یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پنج پنالتی به سود سرخپوشان نادیده گرفته شده که از آن جمله می توان به دو خطا روی علی علیپور در بازی برابر تیم های الریان و الهلال (که تمامی کارشناسان ایرانی روی آن صحه گذاشته اند) و یک پنالتی روی مهدی طارمی در بازی با الاهلی عربستان اشاره کرد.

همچنین در این نامه به دو خطای هند بازیکنان حریف که خطای مسلم پنالتی بوده، اشاره شده و فیلم این صحنه ها برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده است. این در حالی است که رسانه های عربستانی قبل از بازی رفت مرحله یک چهارم، انتخاب داور اردنی برای دیدار پرسپولیس و الاهلی را به خاطر ارتباط با قطری ها تصمیمی اشتباه دانسته و آن را به ضرر الاهلی می دانستند.

پس از بازی رفت در حالیکه پرسپولیس به شدت نسبت به داوری این بازی اعتراض داشتند، برخی رسانه های عربستانی مدعی شدند که داوری این بازی به ضرر تیم الاهلی بوده است.

باشگاه پرسپولیس خواهان انتخاب داوران غیرعرب برای این بازی شده بود اما در همان روز و ساعاتی پس از اعلام اینکه باشگاه پرسپولیس قصد ارسال این شکوائیه را دارد، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از انتخاب داوران چینی خبر داد تا مشخص شود که انتخاب داورانی از شرق آسیا هیچ ارتباطی به پرسپولیس نداشته و باشگاه الاهلی هم نمی تواند در این زمینه هیچ اعتراضی داشته باشد.

منبع: 90tv

همچنین ببینید

واکنش برانکو به پیشنهاد نجومی یک باشگاه مصری: به هیچ پیشنهادی فکر نمی کنم

برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس تهران اعلام کرد پرسپولیس در این فصل بازی های مهمی پیش رو دارد و به همین جهت به هیچ پیشنهادی فکر نمی کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *