همه چیز درباره فروش بلیت های جام جهانی ۲۰۱۸

پایان فصل ۱۸-۲۰۱۷ به مهمترین رویداد فوتبال خاتمه می‌یابد: جام جهانی ۲۰۱۸ که سال آینده در روسیه برگزار خواهد شد.

به گزارش آسمونی، مقدماتی جام جهانی آخرین مرحله خود را پشت سر می‌گذارد و تکلیف تیم‌های زیادی که در این رقابت ها حضور دارند مشخص شده است.

پس از اینکه تکلیف تیم‌ها مشخص شود، هجوم هواداران برای خرید بلیت بازی ها در بزرگترین نمایش فوتبال جهان شروع خواهد شد. اگر قصد دارید سال آینده به روسیه سفر کنید و بازی ها را از نزدیک تماشا کنید، در زیر توضیحاتی درباره بلیت‌ها و قیمت هایشان ارائه می‌کنیم.

بلیت‌های جام جهانی از طریق وبسایت فیفا به فروش می‌رسد و بلیت فروشی از تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۷ (۲۳ شهریور ۱۳۹۶) آغاز شده است. فیفا اعلام کرده که این بلیت فروشی در دو فاز انجام می‌شود که در هر فاز با شرایطی خاص بلیت ها به فروش خواهد رسید. اولین بخش از اولین فاز بلیت فروشی از ۱۴ سپتامبر تا ۱۲ اکتبر (۲۳ شهریور تا ۲۰ مهر) است که طی آن، خریداران بلیت‌هایی به صورت تصادفی خواهند خرید و هواداران اطلاعی از اینکه بلیت چه بازی‌هایی را خریداری کرده اند و این بازی ها در کدام شهر برگزار می‌شود ندارند. همچنین هر کسی که در این فاز برای خرید بلیت اقدام می‌کند، شانسی برابر با دیگر اقدام کنندگان خواهد داشت.

بخش دوم فاز اول بلیت فروشی از ۱۶ نوامبر تا ۲۸ نوامبر(۲۵ آبان تا ۷ آذر) انجام خواهد شد که طی آن بلیت های باقی مانده به فروش می‌رسد. در این مقطع نیز هواداران از اینکه بلیت چه بازی را می‌خرند و بازی در کدام شهر برگزار می‌شود اطلاعی دارند.

فاز دوم بلیت فروشی نیز مثل فاز اول به دو بخش تقسیم می‌شود. در بخش اول باز هم بلیت ها به صورت تصادفی از ۵ دسامبر تا ۳۱ ژانویه (۱۴ آذر تا ۱۲ بهمن) به فروش خواهد رسید که طی این مرحله هواداران پس از خرید می‌دانند که بلیت کدام بازی را خریداری کرده و این دیدار در کدام ورزشگاه برگزار می‌شود. بخش دوم نیز از ۱۳ مارس تا ۳ آوریل ( ۲۳ اسفند تا ۱۴ فروردین) ادامه خواهد یافت.

همچنین بلیت‌های لحظه آخری نیز به فروش خواهد رسید که از ۱۸ آوریل تا ۱۵ جولای (۲۹ فروردین تا ۲۴ تیر) که روز فینال جام جهانی است، به فروش می‌رسد.

فیفا همچنین بلیت ها را به ۴ بخش تقسیم کرده است. بلیت‌های بخش اول، دوم و سوم به هواداران فوتبال در سرتاسر جهان فروخته خواهد شد و بلیت های بخش چهارم تنها به افرادی که ملیت روس دارند فروخته می‌شود و حداقل ۳۵۰ هزار بلیت به این افراد تعلق خواهد داشت. به علاوه قیمت بلیت‌های مخصوص هواداران روس ارزانتر از دیگر بخش‌هاست. بدین ترتیب که ارزانترین بلیت برای روس ها ۱۷ پوند (۸۲ هزار تومان) است و در سه بخش دیگر، ارزانترین بلیت ۸۰ پوند (۳۸۴ هزار تومان) است. قیمت های بخش اول، دوم و سوم به دلار و قیمت بخش چهارم به روبل نوشته شده است.

در ردیف اول قیمت بازی افتتاحیه اعلام شده است که بین ۵۵۰ دلار تا ۲۲۰ دلار (۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا ۸۳۵ هزار تومان) خواهد بود. . ردیف دوم متعلق به دور گروهی رقابت هاست که بین ۲۱۰ دلار تا ۱۰۵ دلار ( ۴۰۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان) خواهد بود و ردیف سوم به مرحله یک هشتم نهایی تعلق دارد که بلیت های این دور نیز بین ۲۱۰ دلار تا ۱۰۵ دلار (۴۴۰ هزار تومان تا ۹۳۰ هزار تومان) است . در ردیف چهارم قیمت بلیت‌های یک چهارم نهایی عنوان شده که بین ۳۶۵ دلار تا ۱۷۵ دلار ( ۶۶۵ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان) و ردیف پنجم به نیمه نهایی اختصاص یافته که بین ۷۵۰ دلار تا ۲۸۵ دلار ( ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان ) است. در ردیف ششم قیمت بلیت دیدار رده بندی که بین ۳۶۵ دلار تا ۱۷۵ دلار ( ۳۹۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان ) اعلام شده و ردیف آخر به فینال اختصاص دارد که ۱۱۰۰ دلار تا ۴۵۵ دلار ( ۱ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان) خواهد بود . گرانترین بلیت به نیمه نهایی و فینال و ارزانترین بلیت به مرحله گروهی و یک هشتم اختصاص دارد.

منبع: varzesh3

دسته‌بندی‌ها: ورزش

برچسب‌ها: ,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.