خانه / سبک زندگی / چرا باید برای بازی کودکان اهمیت قائل شد

چرا باید برای بازی کودکان اهمیت قائل شد

به نام یگانه عالم

بازی یکی از روش هایی است که کودک را برای زندگی آماده می کند. بازی برای کودک در حقیقت همه جنبه های زندگی او را در بر می گیرد و شامل چهار قسمت مهم زیر می باشد:

  1. ارزش عاطفی : بازی های مختلف به ویژه تحلیلی و سمبلیک در کودک ایجاد نشاط و خنده و لذت می کند. در نتیجه این حالات در کودک باقی مانده و به حالت های غیر بازی نیز ادامه پیدا می کند.
  2. ارزش اجتماعی : بازی می تواند از نظر اجتماعی مهارت  هایی را در کودک تقویت کند به خصوص در بازی هایی که باید نقش افراد مختلف را بازی کند زیرا در این نقش ها کودک مجبور به ابراز احساسات خود می شود.
  3. ارزش جسمانی : شاید آشکارترین ارزش بازی چیزی باشد که روی بدن و جسم او آشکار خواهد شد. رشد عضلات و کنترل بیشتر عضلانی و حرکات چشم و دست از این قبیل می باشند.
  4. ارزش هوش و شناختی : یکی از ارزش های بازی این است که باعث رشد هوش کودک می شود. در هنگام بازی، کودک به شناخت دنیای اطراف خود می پردازد همان طور که کودک به طرف شناخت واقعیات زندگی می رود تغییرات زیادی از نظر هوشی و فکری در او پیدا می شوند.

اختصاصی سایت آسمونی

نوشته از خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

همچنین ببینید

طلاق چیست…

حتما می دانید که طلاق چیست، اما آسمونی در این مقاله به معرفی کامل طلاق می پردازد و جزئیات این پدیده را شرح می دهد. از شما عزیزان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *